Snowparadise Veľká Rača

Snowparadise Veľká Rača je vyhľadanou lokalitou pre milovníkov zimnej i letnej turistiky. Lyžiarske stredisko pozostáva z 3 navzájom prepojených lokalít - Dedovka, Marguška a Lalíky, celkovo je k dispozícii viac než 14 km tratí. Nachádzajú sa tu zjazdovky rôznych náročností, stredisko je určené tak pre začiatočníkov, ako i skúsených lyžiarov. Takmer všetky zjazdovky sú zasnežované technickým snehom a pravidelne udržiavané. V ponuke je i večerné lyžovanie. Spokojní budú i vyznávači bežeckého lyžovania - Stopa zdravia v dĺžke 1 km, 3 km a 5 km.


Snowparadise disponuje i širokou ponukou služieb - lyžiarske škôlka, úschovňa, ski servis, požičovňa lyží a predajňa športových potrieb. Nechýba ani občerstvenie na svahu. Na spestrenie lyžovačky môžete zažiť adrenalín na bobovej dráhe, ktorá je najväčšou atrakciou v stredisku, alebo jazdu ratrakom počas úpravy tratí.

Sunparadise - letné centrum zábavy

V období máj - október prichádza lyžiarske stredisko Snowparadise Veľká Rača so svojou ponukou adrenalínových atrakcií. Medzi najväčšie atrakcie patrí bobová dráha dlhá 1300 m, ktorá sa radí medzi najdlhšie v Európe. Bobová dráha začína od vrcholovej stanice Dedovky, zviesť sa môžete aj počas lyžovačky v zimnom období.

V ponuke je i bungeetrampolína, detské trampolíny, lanové centrum, horské bicykle, aquazorbing, historický kolotoč, lukostreľba. Novinkou je bike park s rôznymi typmi trás podľa obtiažnosti. Povrch je prírodný, tešiť sa môžete na rôzne skoky, vlny a drevené premostenia.


Turistika

Turistiku môžete začať priamo z dverí chalupy. Stačí prejsť pár metrov a dostanete sa na jeden z turistických chodníkov. Príroda Kysuckých Beskýd vás očarí a pohostí lesnými jahodami, černicami, čučoriedkami a hubami.

Označené turistické trasy vás prevedú lesnými cestičkami, vydať sa po nich môžete napríklad až k najvyššiemu vrchu Kysuckých Beskýd, Veľkej Rači (1236 m.n.m)

Pri potulkách obcou Oščadnica vám odporúčame pozrieť si miestne kaplnky, dostať sa k nim dá pešo aj na bicykli.